Tłumaczenia konsekutywne w Łodzi – to jedna z usług, jakie oferuje Biuro tłumaczeń Legwan. To jeden z rodzajów tłumaczeń ustnych, których rynek w naszym mieście prężnie się rozwija, co wpływa na bardzo wysoki poziom oferowanych usług. 

Tłumaczenia ustne konsekutywne w Łodzi

Tłumaczenia konsekutywne to odmiana przekładów ustnych. Ten rodzaj oferowanych przez nasze biuro tłumaczeń jest szalenie ważnym elementem wielu spotkań biznesowych. Tłumacze, z którymi współpracujemy w zakresie tego rodzaju zleceń są specjalistami w wielu różnych branżach, a ich obecność podczas ważnych spotkań, negocjacji, ustalania warunków umów i innych może okazać się bezcenna, gdyż wpływa na właściwe rozumienie przekazu.

interpreting Warsaw
tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne Łódź - co to jest?

Tłumaczenia ustne konsekutywne oferujemy dla naszych Klientów z Łodzi. Ich nazwa pochodzi z języka angielskiego od słowa consecutive, które oznacza kolejny, wynikowy, następczy. Co to znaczy? Tłumacz, który stoi w dość bliskiej odległości od osoby mówiącej, przekłada frazy tuż po zakończeniu zdania wypowiedzianego przez mówcę. Przekładane są frazy składające się z maksymalnie kilku krótszych zdań lub jednego złożonego. Daje to pewność dokładnego przekładu przemowy.

Tłumaczenia konsekutywne Łódź - dlaczego tłumaczy się po kilka zdań w odstępach? 

Odpowiedź jest dość prosta – aby nie utracić nic z przekazu. Tłumacz ustny, który pracuje w sposób konsekutywny, zapamiętuje i czasie rzeczywistym przekłada zdania wypowiedziane przez prelegenta. Jeśli zdań byłoby zbyt wiele, a stopień ich złożoności dość duży, to byłoby przede wszystkim znacznym utrudnieniem pracy tłumacza oraz ryzykiem, że tłumaczenie nie będzie rzetelne i dokładne. Z tego względu prelegent używa krótszych form narracji, aby tłumacz mógł przełożyć jego wypowiedź w sposób dokładny z zachowaniem jakości gramatycznej oraz stylistycznej.

tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne w Łodzi - ile kosztują?

Nasze Biuro Tłumaczeń Legwan cechuje ekspresowa wycena usług. Na każde zapytanie odpowiadamy szybko i konkretnie. Indywidualne podejście do każdego zlecenia pozwala nam na konkurencyjną wycenę świadczonych przez nas usług. W celu uzyskania pełnej oferty, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z naszym biurem.

Biuro Tłumaczeń Legwan - Co nas wyróżnia?

Jedno miejsce - wiele usług

W naszym biurze tłumaczeń oferujemy wszystkie typy usług tłumaczeniowych: tłumaczenia ustne różnego rodzaju oraz tłumaczenia pisemne, zarówno przysięgłe, jak i zwykłe.

Wyspecjalizowani tłumacze

Współpracujemy z wieloma wyspecjalizowanymi tłumaczami z każdej branży. Tłumaczymy na każdy język.

Szybka realizacja

Wykonujemy tłumaczenia ekspresowe w każdym języku świata. 

Pełna obsługa spotkań i konferencji

Zapewniamy językową i techniczną obsługę różnego rodzaju wydarzeń: konferencji, kongresów, szkoleń, prezentacji, prelekcji czy innych eventów.