Oferujemy usługi tłumaczeniowe obejmujące wszystkie języki świata

 

.

Tłumaczenie ustne, symultaniczne, konsekutywne – cennik

Tłumaczenia konsekutywne

Tłumacz przekłada krótkie, jedno- lub kilku zdaniowe fragmenty wypowiedzi prelegenta bezpośrednio po ich wygłoszeniu. Przeważnie tego typu tłumaczenie stosuje się podczas negocjacji, spotkań (także wizyty rządowe), rozmów handlowych, ślubów. Tłumaczenia tego typu są dobrym rozwiązaniem w przypadku mniejszych i krótkich wydarzeń.

Tłumaczenie symultaniczne

W dźwiękoszczelnej kabinie przebywa 2 tłumaczy, którzy tłumaczą w czasie rzeczywistym. W tłumaczeniu zmieniają się co ok. 20-30 minut. Technikę tę stosuje się przede wszystkim w trakcie międzynarodowych konferencji, kongresów i seminariów, czyli tam, gdzie konieczne jest tłumaczenie bez żadnych opóźnień. Największą korzyścią związaną z tego rodzaju tłumaczeniem jest niewątpliwie oszczędność czasu. Tego typu tłumaczenia ustne mogą być wykonywane jednocześnie na kilka języków. Do każdego wydarzenia dobieramy odpowiednich tłumaczy, którzy specjalizują się w danej tematyce. Gwarantuje to rzetelny przekład a tym samym podnosi prestiż danego wydarzenia.

Tłumaczenia szeptane

Jest to również rodzaj tłumaczenia symultanicznego. Jest ono wykonywane maksymalnie dla 1-2 osób. Tłumacz szepcze (tłumaczy) tekst do ucha osobie potrzebującej tłumaczenia.

Tłumaczymy na wszystkie języki świata!