Biuro tłumaczeń Legwan z Łodzi oferuje pełen wachlarz usług tłumaczeń ustnych. Tłumaczenia ustne to nieodzowny element wielu spotkań czy biznesowych, czy na szczeblu urzędowym. Nawet mimo znajomości języków obcych, warto skorzystać z takich usług zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy uniknąć przypadkowych wpadek, czy niedopowiedzeń zawierając ważne umowy, czy ustalając istotne warunki współpracy.

Tłumaczenia konsekutywne

Nasi tłumacze są specjalistami w wielu branżach i nawet trudna i skomplikowana mowa specjalistyczna nie stanowi dla nich problemu. Biuro tłumaczeń Legwan podejmując się tłumaczeń ustnych, gwarantuje Państwu możliwość skupienia się jedynie na tematyce spotkania, ponieważ profesjonalne podejście oraz kompleksowa realizacja jest w rękach profesjonalistów. Jednym z rodzajów tłumaczeń ustnych, jakie oferujemy dla naszych klientów są tłumaczenia konsekutywne. 

interpreting Warsaw
tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne - czym się charakteryzują?

Tłumaczenia ustne konsekutywne wzięły swoją nazwę z języka angielskiego, gdzie consecutive oznacza kolejny, wynikowy, następczy. Czym się zatem charakteryzują tłumaczenia konsekutywne? 

Polegają na tym, że tłumacz, stojąc zazwyczaj w bliskiej odległości od osoby przemawiającej, przekłada krótkie frazy wypowiadane przez prelegenta. Tłumacz zaczyna mówić zaraz po zakończeniu wypowiedzi przez prelegenta. 

Tłumaczenia konsekutywne - dlaczego tłumaczy się po kilka zdań w odstępach? 

Dzieje się tak, aby tłumacz mógł zapamiętać i przełożyć na właściwy język wypowiedź mówcy bez jej zniekształcania, z zachowaniem pełnego sensu oraz jakości gramatycznej i stylistycznej. Największą trudność w zakresie tego typu ustnych przekładów mogą sprawiać wysoko wyspecjalizowane wypowiedzi najeżone branżowym słownictwem. Stąd w tej metodzie podzielenie wypowiedzi na krótsze partie, aby ograniczyć możliwość popełnienia błędu przez tłumacza oraz żeby tłumaczowi nie umknął nawet fragment komunikatu, gdyż mogłoby to zaważyć na odebraniu tej wypowiedzi zamierzonego sensu.

tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne - ile kosztują?

W Legwan Tłumaczenia wyceniamy nasze usługi ekspresowo, ale ponieważ każdorazowo zakres świadczonych przez nas usług jest różny, naszą ofertę kalkulujemy w sposób indywidualny. W celu uzyskania ceny za tłumaczenie konsekutywne podczas spotkania, konferencji, czy innego typu wydarzenia, które ma miejsce w Łodzi lub w innym mieście, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z naszym biurem. Udzielimy wszelkich informacji na temat naszej pracy. 

Biuro Tłumaczeń Legwan - Co nas wyróżnia?

Wszystkie usługi tłumaczeniowe w jednym miejscu

Oferujemy tłumaczenia różnego rodzaju: symultaniczne, konsekutywne, pisemne zwykłe i przysięgłe, zarówno dla firm, instytucji,jak i osób prywatnych na wszystkie języki świata.

Posiadamy doświadczony zespół tłumaczy

Nasze tłumaczenia wykonujemy na najwyższym poziomie rzetelnie, sprawnie i dokładnie.

Zapewniamy krótki czas realizacji zleceń

Nasze biuro tłumaczeń wykonuje tłumaczenia w trybie ekspresowym we wszystkich podanych językach. Wiemy jak istotny dla Państwa jest czas i szybka obsługa.

Obsługa konferencji, spotkań

Zapewniamy językową i techniczną obsługę różnego rodzaju wydarzeń: konferencji, kongresów, szkoleń, prezentacji, prelekcji czy innych eventów.